RUUF Parça Parça
Sahiplik Sistemi
En Uygun Ev Alma Yöntemi

Parça parça sahiplik sistemi; peşinat derdi olmadan satın almak istediğiniz eve çok daha kolay ulaşmanızı sağlayan yeni nesil bir finansman aracıdır.

Kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Peşinat problemini ortadan kaldırmayı hedefleyen RUUF, günümüzde en uygun ev alma yöntemi.

Hayatı ve hayallerini erteleme,RUUF ile hayata karış.

Bu sistemin en güzel yanı da peşinat ödeme sorununu ortadan kaldırması diyebiliriz.Şimdiye kadar alışmış olduğunuz tüm ev alma seçeneklerini unutun. RUUF ile ev sahibi olmada yepyeni bir dönem başlıyor!Peşinata ihtiyaç duymadan evinize hemen taşınabilir, aylık ödemeler ile evinizin parça parça sahibi olabilirsiniz.

Bankalardan kullanacağınız konut kredisi ile yıllık net hane gelirinizin 2,5 katı değerinde bir ev sahibi olabilecekken RUUF ile yıllık net hane gelirinizin 5 katına kadar değere sahip bir evin sahibi olabilirsiniz. İleteceğiniz aylık hane geliri ve özlük bilgilerinizi algoritmamızda işleyerek size en uygun ödeme planını üretecek ve sizin için uygun satınalma bütçesini sizinle paylaşacağız.

Müşterilerin banka prosedürleri ile uğraşmadan güvenilir bir konut sahibi olabilmesi RUUF ile artık çok kolay! Müşterilerini hayallerindeki konutlarla buluşturan RUUF, parça parça sahiplik sistemi ile peşinat ödemeden ev sahibi olmanızı sağlıyor.
Parça Parça Sahiplik Sistemi Nasıl Çalışır?
Hayalinizdeki evi bulun, bugünden taşının ve peşinatınızı biriktirene kadar parça parça sahip olun.
Peşinatsız ev sahibi olmanızı sağlar
RUUF ile ev sahibi olmanız için peşinat ödemek zorunda değilsiniz. “0” peşinat ile de bugünden ev sahibi olmaya başlayabilirsiniz.
Evinizi alırken içinde
yaşarsınız
Süreciniz tamamlandı ve ev sahibi
olmaya hazır mısınız? O halde RUUF sizin için sahibi olmak istediğiniz evi satın alır, siz de birinci günden itibaren
hayalinizdeki evde yaşarken biriktirmeye
başlarsınız.
Güvenle biriktirir,
huzurla yaşarsınız
Parça parça sahiplik ile ev sahibi
olmaya başladığınızda satış
vaadi sözleşmesi imzalayacak ve
birikiminiz her zaman güvende olacaktır.

Bekleme listesine kaydol

RUUF, tüm başvuruları doğru yönlendirebilmek ve elindeki kaynakları uygun şartlarda kullanabilmek için başlangıç aşamasında bekleme listesi ile tüm başvuranlarına eşit şartlarda hizmet vermeyi tercih etmektedir. Bekleme listesinde ön sıralara ulaşmak ve hızlı bir şekilde hayalinizdeki evin içinde yaşarken parça parça sahip olmaya başlamak için arkadaşlarınızı davet edebilirisiniz. Bekleme listesine kayıt olurken size iletilen referans bağlantısını arkadaşlarınıza iletebilir ve her üye olan arkadaşınız sayesinde ön sıralara yükselebilirsiniz.

Tamamen ücretsiz şekilde kaydınızı tamamlayın. Gelir durumunuzu inceleyelim ve size özel satın alma bütçenizi belirleyelim.
Hayalindeki evi bul
Hayalinizdeki evi gerçeğe dönüştürmek için sizin yanınızdayız. Hayalinizdeki eve kavuşmanız için izlemeniz gereken adımlar; evin bulunduğu bölgenin belirlenmesi, evin boyutlarının ve özelliklerinin belirlenmesi, bütçenin planlanması, emlakçılarla veya ev sahibiyle iletişime geçilmesi ve evin fiziksel durumunun incelenmesi yer alıyor.

Hayalindeki evi bulmak, zaman ve sabır gerektiren bir süreç olabilir ancak doğru yöntemlerle ve kararlarla, istenilen eve kavuşmak mümkün olabilir. Satın alma bütçeniz ile hayalinizdeki evi bulun. Dilerseniz RUUF'un ilan sayfasından veya iletişimde olduğunuz emlakçınızdan istediğiniz ev ve bilgilerini bize iletin.

RUUF evini
senin için satın alsın

Bulduğunuz evi sizin için satın alalım ve diğer tüm yükümlülükleri yerine getirelim. Siz ise sadece RUUF hizmet bedelini (%1,5) ve talep ediliyorsa emlakçı komisyonunu (%2'ye kadar) ödeyin. Sahibi olacağınız evinizin anahtarlarını teslim alın ve hemen evinize yerleşin.

RUUF ile 15 yıla kadar vade imkânı ile hayalinizdeki eve kira öder gibi parça parça sahip olmaya başlayın.

Evine yerleş
ve sahip olmaya başla

Evine yerleşmenin keyifli bir süreç olduğunu biliyoruz. Yeni bir eve taşınmak, kendinize ait bir mekânda yaşamanın heyecanını yaşatır. Yeni evinize sahip olmanın mutluluğu, tüm yorgunluğu unutturur. Evinizde kendinize ait bir alan yaratmak için mobilyalarınızı yerleştirmek, duvarlarınızı dekore etmek ve kişisel eşyalarınızı düzenlemek oldukça keyifli bir deneyimdir. Kendinizi evinizde rahat hissettiğinizde, yeni hayatınıza kusursuz bir başlangıç yapmış olursunuz. Sahibi olacağınız evinizin anahtarlarını teslim alın ve evinize yerleşin.

Evinin tek sahibi ol veya
birikimin ile dilediğini yap

Konut kredisi için ihtiyaç duyduğunuz peşinatı biriktirince, kredinizi temin edin ve evinizin %100 sahibi olun. Fikriniz değişir de daha büyük veya daha küçük bir eve RUUF ile yerleşmek isterseniz birikiminizi peşinata dönüştürüp yeni eviniz için kullanın. Sistemden tamamen çıkış yapmak istiyorsanız da o güne kadar sahip olduğunuz payların güncel değeri kadar tutarı size ödeyelim.

Parça Parça Sahiplik Sisteminin Avantajları
Müşterilerini hayallerindeki konutlarla buluşturan RUUF, parça parça sahiplik sistemi ile peşinat vermeden 15 yıla varan vade seçenekleriyle ödeme kolaylığı sunuyor. Gelirinizin ve oturduğunuz evdeki sahiplik oranınızın banka kredisine uygun olduğu noktada ise evin geri kalanını satın almanıza yardımcı oluyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise ön başvuruda bulunmak ve istenilen kriterleri karşılamak. Siz de hayalinizdeki eve bir adım daha yakın olmak için hemen bugün web sitemiz üzerinden bize başvuruda bulunun!
Parça Parça Ödeme
Konut Kredisi
Kuralı Yöntemler
Sıfır Peşinat
Eve Hemen Yerleşme
İstenilen Eve Sahiplik
Alabileceğiniz Evin Değeri
Yıllık Toplam Hane
Gelirinizin 5 Katı
Yıllık Toplam Hane
Gelirinizin 2.5 Katı
Yıllık Toplam Hane
Gelirinizin 2.5 Katı
Kolay ve Hızlı Yasal Prosedürler
Devlet Güvencesi
Değerinde Geri Satın Alma
Peşinat Hazırlama İmkanı
Bütçenize Uygun Taksitler
Hayalinizdeki Eve Ulaşma
Parça Parça Sahiplik Sistemi Kimler İçin Uygun
Peşinat istemeyen parça parça sahiplik sistemi, ev sahibi olmak isteyenler için son derece uygundur. Kişilerin banka kredisi çekmek için gelirlerinin yeterli olmadığı durumlarda RUUF, SPK denetiminde faaliyet gösteren Gayrimenkul Yatırım Fonu vasıtasıyla istenilen evin alınmasını sağlayarak konutu alıcıyla buluşturur. Bu sistemden yararlanmak için de uzun prosedürlerle zaman kaybetmek yerine ön başvuru yapmak ve istenilen kriterleri karşılamak yeterli oluyor.
Konut Kredisi Alamayanlar
Konut kredisi için peşinatınız var ancak sabit geliriniz az ise bankalar, taksitlendirmeyi riske atmamak için düşük bir konut kredisi verebilir.

Böyle bir durum ile karşılaştığınızda alternatifleriniz şöyle olabilir; kefil, başka bir taşınır ya da taşınmazın teminat gösterilmesi kredinizin onaylanmasını kolaylaştırabilir. Bu durumlardan hiçbiri size uymuyorsa mutlaka peşinat istenmeyen kredi seçeneklerini de araştırmayı unutmayın. Hatta kredi çekmeden ödeme yapabileceğiniz Parça Parça Sahiplik Sistemi gibi finansal çözümleri de incelemek sizin için büyük bir avantaj.
Peşinatı Olmayanlar
Konut kredisinde evin peşinat değerini ekspertiz raporu belirler. RUUF ile istediğiniz evi satın almak istediğinizde ise peşinat derdi olmadan biz evi sizin için satın alırız. Siz de kendinize en uygun ödeme seçenekleriyle ödemenizi gerçekleştirerek kademeli şekilde evinize parça parça sahip olursunuz.
Parça Parça Sahiplik Sisteminin Şartları
Geliriniz baz alınarak sizin için ideal bir ödeme süreci oluşturan RUUF, banka kredileri ile sizi yormadan kolay bir satın alma deneyimi sunuyor. Konut belirlemeden satın alımına, ödeme sürecinden dönem sonunda tapu devrine dek her adımda RUUF yanınızda!
1
Düzenli GelirAylık sabit geliri olan herkes sistemden yararlanabilir. Herhangi bir geliri olan kişiler, bunu gösteren belgelerle başvuru yapabilirler.
2
Sahiplik sistemine ön başvuruda bulunmakKarşınıza çıkan sayfada ön başvuru formunu doldurun ve gerekli bilgileri eksiksiz şekilde girin.
3
Bütçenizi belirlemekİlk olarak finansal durumunuzu belirleyin. Gelirinizi, giderlerinizi, tasarruf ve varlıklarınızı gözden geçirin. Ev satın almak için ne kadar bütçe ayırabileceğinizi belirlemek önemli bir adım.
4
Alınacak konutu belirlemek:Satın alabileceğiniz konutun türü ve konumu, bütçenizle ilgilidir. Satın alacağınız konut için bir bütçe belirleyin ve bu bütçe dahilinde arama yapın. Başvurunuzu yaparken de bunu belirtin. Alınmak istenilen evin RUUF’un halihazırda aktif olduğu bölgelerde yer alması, 6 Mart 2007 tarihinden sonra yapı ruhsatı almış olması, kat mülkiyetine geçmiş olması ve RUUF’un değerleme ve risk kriterlerinden geçer not alması gerekmektedir.