21.08.2023
3dk okuma

Parça Parça Sahiplik Sistemi Nedir?

Parça Parça Sahiplik Sistemi Nedir?

Parça Parça Sahiplik Sisteminin Şartları

RUUF'un parça parça sahiplik sistemi nedir? Avantajları nelerdir? Kimler parça parça sahiplik sisteminden yararlanabilir? Hangi belgelerle başvuru yapılmalıdır?

Parça Parça Sahiplik Sistemi Nedir?

Parça parça sahiplik sistemi, alıcıların almak istedikleri evin konut kredisinde ihtiyaç duyacakları peşinat miktarını evin içinde yaşarken biriktirmesini sağlar. Bu sistemle alıcılar istedikleri ev için herhangi bir peşinat ödemeden RUUF’a başvuru yaparak evin peşinatına veya tamamına sahip olabiliyor. Böylece, istenilen eve sahip olmak için banka banka dolaşıp kredi aramak ve uzun yıllar boyunca yüklü faizler ödemek gerekmiyor.

Tek Bakışta Parça Parça Sahiplik Sisteminin Şartları

Geliriniz baz alınarak sizin için ideal bir ödeme süreci oluşturan RUUF, banka kredileri ile sizi yormadan kolay bir satın alma deneyimi sunuyor. Konut belirlemeden satın alımına, ödeme sürecinden dönem sonunda tapu devrine dek her adımda yanınızda yer alan RUUF’un parça parça sahiplik sisteminden yararlanılması için şu şartlar aranıyor;
  • Düzenli bir gelire sahip olmak,
  • Sahiplik sistemine ön başvuruda bulunmak,
  • Bütçeye göre ödeme planı oluşturmak,
  • Alınacak konutu belirlemek

Kimler Parça Parça Sahiplik Sisteminden Yararlanabilir?

Aylık sabit geliri olan herkes parça parça sahiplik sisteminden yararlanabilir. İstanbul içerisinde hem karlı hem de pratik çözümler sunan RUUF, çeşitli ödeme seçenekleriyle herkesin başvurabileceği tek adres olma özelliği taşıyor. Parça parça sahiplik sisteminden faydalanabilmek için alıcının sabit gelirinin olması gerekiyor. Herhangi bir geliri olan kişiler, bunu gösteren belgelerle başvuru yapabilirler. Alınmak istenilen evin RUUF’un halihazırda aktif olduğu bölgelerde yer alması, 6 Mart 2007 tarihinden sonra yapı ruhsatı almış olması, kat mülkiyetine geçmiş olması ve RUUF’un değerleme ve risk kriterlerine uygun olması gerekmektedir.
Şu an oturduğum ev benim olsa

Parça Parça Sahiplik Sistemiyle Konut Sahibi Olmak İçin Gerekli Belgeler

Parça parça sahiplik sisteminden yararlanmak için kişilerden istenilen belgeler arasında gelir belgesi ve SGK (4A) döküm belgesi yer alıyor. Satın almak istenilen evle ilgili belgeler arasında ise; evin tapusu veya kat mülkiyetinin olduğunu gösteren belge, varsa ilan numarası ya da ilan linki yer alıyor. İstenilen belgelerin RUUF başvuru sistemine aktarılması ile birlikte satın alma sürecinin ön aşaması başlamış olur.

Parça Parça Sahiplik Sistemi Benim İçin Uygun mu?

Peşinat istemeyen parça parça sahiplik sistemi, ev almak veya yatırım yapmak isteyen herkes için son derece uygundur. Kişilerin banka kredisi çekmek için gelirlerinin yeterli olmadığı durumlarda RUUF, evin alınmasını sağlayarak konutu alıcıyla buluşturur. Bu sistemden yararlanmak için de uzun prosedürlerle zaman kaybetmek yerine ön başvuru yapmak ve istenilen kriterleri karşılamak yeterli oluyor.
Şu an oturduğum ev benim olsa

Ev Sahibi Olmanın Kolay Adresi: RUUF

Müşterilerin banka prosedürleri ile uğraşmadan, güvenilir bir konut sahibi olabilmesi RUUF ile artık çok kolay! Müşterilerini hayallerindeki konutlarla buluşturan RUUF, parça parça sahiplik sistemi ile "0" peşinat ile hayalinizdeki evde yaşarken kira öder gibi sahip olmanızı sağlıyor. Gelirinizin ve oturduğunuz evdeki sahiplik oranınızın banka kredisine uygun olduğu noktada ise evin geri kalanını satın almanıza yardımcı oluyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise ön başvuruda bulunmak ve istenilen kriterleri karşılamak. Siz de hayalinizdeki eve bir adım daha yakın olmak için hemen bugün web sitemiz üzerinden bize başvuruda bulunun!
Paylaş
Bugün taşının, parça parça sahip olun!
Hemen şimdi kayıt olarak hayalinizdeki eve sahip olmak için ilk adımı atabilir,
bekleme listesinde yerinizi alabilirsiniz.